Feedback

FAQ

Obecné dotazy k veřejným zakázkám

Veřejná zakázka je zakázka realizovaná na základě smlouvy mezi zadavatelem, nejčastěji veřejným subjektem, a jedním či více dodavateli, jejímž předmětem je úplatné poskytnutí dodávek či služeb nebo úplatné provedení stavebních prací.
Podle předmětu plnění je dělíme na:

  • veřejné zakázky na dodávky,
  • veřejné zakázky na služby,
  • veřejné zakázky na stavební práce.
Dále je můžeme klasifikovat podle výše jejich předpokládané hodnoty, a to na:
  • veřejné zakázky malého rozsahu,
  • veřejné zakázky podlimitní,
  • veřejné zakázky nadlimitní.
Zákon o zadávání veřejných zakázek ukládá zadavatelům různé povinnosti v ohledu na zakázky, které vyhlašují.
      V případě zakázek malého rozsahu se zadavatel nemusí řídit dle pravidel ustavených zákonem o zadávání, což znamená, že si mnohdy zvolí vlastní místo uveřejnění. Tím je nejčastěji jeho webová stránka, profil zadavatele, nebo úřední deska.
      Profilem zadavatele se rozumí elektronický nástroj, prostřednictvím jehož zadavatel uveřejňuje informace o svých zakázkách. Zájemcům tak umožňuje neomezený dálkový přístup k potřebné dokumentaci. V současnosti existuje přes 17 000 profilů zadavatele, a jejich počet se každodenně zvyšuje.
      Určitý druh komodit může být soutěžen pouze přes elektronická tržiště. Momentálně jsou v provozu dva takovéto systémy.
      Věstník veřejných zakázek představuje zákonem ustavené místo, kde jsou uveřejňovány všechny zakázky, které podléhají pravidlům zadávacích řízení upravených zákonem o veřejných zakázkách.
Naši zaměstnanci aktivně vyhledávají nová místa publikování, a přidávají je k tisícům zdrojů, které každý den monitorují.
Služba zasílání zakázek na e-mail je vhodná pro všechny uchazeče o veřejné zakázky. Nezáleží na tom, zdali jste živnostník, nebo pracujete v nadnárodní organizaci — vládní tendry pro Vás představují nové obchodní příležitosti, díky kterým můžete rozšířit Vaše podnikání.
      Veřejné zakázky se vztahují téměř na všechny obory, které si dokážete vybavit. Naším cílem je ušetřit Váš čas, a proto od nás obdržíte pouze relevantní zakázky, které spadají do Vaší oblasti působení.
Ve sloupcích Ke stažení a Odkazy naleznete přehled nejdůležitějších zákonů, předpisů, a vládních nařízení s tématikou veřejných zakázek. Rovněž zde najdete manuály, které jsme během naší dlouholeté praxe pro uchazeče o veřejné zakázky sepsali. Nachází se zde také reference na oficiální vládní webové stránky, ale i fóra a blogy zabývající se předmětem veřejných zakázek.
 

Před testováním

Monitorujeme zakázky všech typů — malého rozsahu, podlimitní i nadlimitní, ale i tendry od soukromých subjektů, a to ze všech možných oborů.
      V naší databázi naleznete kromě zakázek z České republiky i zahraniční zakázky ze 17 zemí Evropy.
Ano, monitoring veřejných zakázek malého rozsahu je dokonce jednou z našich předností. Jelikož se zákon o zadávání veřejných zakázek na tento druh zakázek nevztahuje, jejich zadavatelé si mohou zvolit vlastní způsob publikace, a proto je mnohdy obtížné tyto zakázky dohledat.
      Právě úřední desky, webové stránky nebo profily zadavatele ale pečlivě každý den kontrolujeme, a proto můžeme našim zákazníkům poskytnout největší databázi zakázek malého rozsahu.
Naše databáze obsahuje nabídky téměř ze všech oborů, rozlišené do kategorií stavebních prací, dodávek a služeb.
Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda monitorujeme zakázky i z Vašeho oboru:
  • Kontrolou seznamu 30 nejpopulárnějších odvětví, který najdete na horní liště.
  • Zadáním hledaného výrazu do Rychlého vyhledávání, které se nachází na hlavní stránce.
  • Registrací k bezplatnému testování naší služby, které Vám umožní nastavit svůj vyhledávací profil přímo podle Vašich individuálních požadavků. Rovněž získáte přístup k archívu, takže uvidíte, s jakou frekvencí jsou zakázky z Vaší oblasti působení vypisovány.
  • Zavoláním na tel. č. 220 610 571, na kterém Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy.

Nabízené obory obsahují nejčastěji požadovaná podnikatelská odvětví. Na míru Vám nastavíme vyhledávací profil, který bude přímo pro Vás.

Ne. Testovací období je po 7 dnech automaticky ukončeno.

Po řádné registraci budete kontaktováni naším odborným poradcem, který Vám pomůže s individuálním nastavením vyhledávacího profilu. Zakázky včetně potřebné dokumentace zasíláme dvakrát denně v 9 a 13 hodin, a proto je můžete očekávat ještě v den registrace, pokud se přihlásíte včas.
      Po uplynutí 7 dnů zkušební doby se naše služba automaticky zablokuje, načež se s Vámi spojí jeden z našich konzultantů s nabídkou předplatného.
 

Otázky ohledně služby

Nejnovější zakázky z Vašeho oboru můžete očekávat každý den. Na přání našich zákazníků zasíláme denně dva e-maily, a to v 9 a 13 hodin. Získáte tak přehled jen o těch nejaktuálnějších obchodních příležitostech, na které se můžete hned začít připravovat.

Službu je možné uhradit bankovním převodem.

Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde.

Za normálních okolností nenabízíme předplatné, které trvá méně než rok, protože jsme přesvědčeni, že práce s veřejnými zakázkami je strategická a dlouhodobá záležitost. A jelikož poskytujeme dvanáctiměsíční předplatné, jsme schopni snížit naše administrativní náklady, a nabízet tak velmi konkurenceschopnou cenu.

      Nicméně, pokud má Vaše podnikání sezónní charakter, rádi se s Vámi dohodneme na alternativě.

verejna-soutez.cz není odpovědná za obsah webových stránek druhých stran